Kategórie:

Korg Volca Bass

Poštovné zadarmo

Výrobca: KORG
Katalógové číslo: KRVOLCABASS
Záruka (mesiacov): 24
Dodacia doba - bežne (prac. dni): 5

Výhodne nakúpte aj príslušenstvo v sade – stojan, slúchadlá, stoličku alebo lavičku. Pošlite nám svoj kontakt a vypracujeme Vám výhodnú cenovú ponuku.
Chcem výhodne kúpiť aj príslušenstvo v sade.


Účinná tvorba analógových basov a sekvencer obdobný ako v Electribe.

 
 ks
Vaša cena s DPH: 169 EUR
 

Parádny zvuk analógových basov

  • Tri oscilátory generujúce rôzne basové zvuky
  • Novo navrhnutý analógový filter s čistou odozvou
  • Jednoduchá štruktúra s jedným VCF, VCA, LFO a EG


Loop sekvencer prevzatý zo série Electribe

  • Krokový sekvencer prevzatý zo série Electribe
  • Funkcia Slide, nevyhnutná pre acid a ďalšie typy elektronickej hudby
  • Funkcia Active Step generujúca nové basové linky vybratím alebo vložením krokov


Funkcia zjednodušujúca prácu s nástrojom

  • Funkcia vlastného naladenia, ktorá eliminuje tónové prechody
  • Sync In a Out umožňuje synchronizáciu niekoľkých prístrojov z rady Volca, rovnako ako Korg Monotribe
  • Kompaktná veľkosť, prevádzka na batérie a vstavaný reproduktor pre zábavu kdekoľvek.


Séria Volca, to sú skutočne analógové syntetizátory, basy a bicie
Po analógových syntetizátoroch Monotron, Monotribe, a MS-20 Mini, predstavuje Korg novú sériu Volca. Skladá sa celkom z troch modelov: Volca keys - syntetizátor, Volca bass - basový syntetizátor, a Volca beats - bicí syntetizátor. Tieto syntetizátory so svojimi parametrami ponúkajú naozaj zaujímavé možnosti hudobnej tvorby, pri ktorej oceníte hlavne široký rozsah hutných zvukov, ktoré sa dajú vytvoriť jedine analógovým zariadením, a ďalej tiež slučkovací sekvencer na generovanie unikátnych fráz. Tieto modely sú navzájom kompatibilné a môžete ich tak používať spoločne, alebo ich prepojiť s vaším hudobným software. Pretože sa dajú napájať batériami a majú vstavané reproduktory, využijete ich kedykoľvek a kdekoľvek. Vyskúšajte novú generáciu analógových syntetizátorov s neopakovateľným zvukom a funkciami.


Agresívne zvuky konkurujúce bicím, tiahle basy podtrhujúce rytmus, alebo funky húpanie - Volca bass vám skrátka ponúkne všetko, čo pre vašu basovú linku potrebujete.
Napriek tomu, že má jednoduchú štruktúru, zvukový dizajn založený na analógu je úplne presný, s jemnými nuanciami, ktoré sa digitálnou simuláciou nedajú napodobniť. Preto je to ideálna voľba zvlášť pre acid house, ale i mnohé ďalšie hudobné štýly. Krokový sekvencer prevzatý z Electribe je nie len na prvý pohľad veľmi intuitívny, ale je to hlavne cesta, ako veľmi jednoducho a podľa vašej inšpirácie generovať basové slučky.


Analógové basy
Tri oscilátory generujúce rôzne basové zvuky
Vstavané oscilátory generujúce nezameniteľný modulovaný zvuk môžete využívať rôznym spôsobom, či už pre unisono hru alebo oddelene v rámci akordov, vďaka čomu máte k dispozícii neuveriteľnú škálu rôznych basových zvukov.


Keď vytvoríte sekvenciu, ktorá používa oscilátory zvlášť, môžete ďalej vytvoriť komplexný patern kombinujúci rôzne tieto frázy. Alebo tiež môžete oscilátory použiť v kombinácii 2+1, kde jeden set oscilátorov bude na nízkej frekvencii a ďalší bude na vyššej, melodickej. Prípadne môžete všetky tri nastaviť spoločne s jemným vzájomným rozladením a tak ďalej - možností je skrátka mnoho.


Čistý a jasný zvuk z legendárneho analógového filtra
Analógový filter bol odladený zvlášť pre Volca bass. Otočením tlačidla Cutoff sa filter otvorí a zvuk rozjasní; uzavretím filtra docielite naopak jemnejšieho zvuku. Tlačidlom Peak potom súčasne môžete nastaviť rezonanciu, prípadne skreslenie. Rezonančné skreslenie, ktoré je dôležité pre acid, bolo naladené špeciálne pre tieto basové zvuky.


Jednoduchá štruktúra s jedným VCF, VCA, LFO, a EG
Popri troch VCO ponúka ďalej Volca bass jeden VCF, VCA, LFO, a EG, vďaka čomu zostáva tvorba zvukov jednoduchá a intuitívna. Je to súčasne i štandardná štruktúra syntetizátorov, vďaka čomu je Volca bass ideálna k zoznámeniu sa s prácou na nich.


Loop sekvencer prevzatý z Electribe
Krokový sekvencer
Tento sekvencer je navrhnutý tak, aby editácia bola ľahká a dali sa improvizovane vkladať alebo odoberať určité časti. S použitím 16 kláves tak môžete vkladať jednotlivé tóny a pritom vizuálne kontrolovať ich správne načasovanie v rámci taktu. U každého z troch oscilátorov môžete vložiť celkom iné frázy, nahrávať je možné v reálnom čase. Do pamäti môžete uložiť až osem paternov sekvenceru.


Funkcia Slide, u EDM nepostrádateľná
So svojim osobitým „lepivým“ charakterom je acid bass nepostrádateľným zvukom v každom analógovom syntetizátore. V tomto smere ponúka Volca bass funkciu Slide, ktorá akoby prepojí jednotlivé kroky a uľahčí tak všetkým tvorbu acid zvukov. Funkciu možno nastaviť pre každý z krokov.


Funkcia Active Step generuje nové basové linky
Active Step je funkcia, ktorá dokáže počas prehrávania sekvencie vynechávať niektoré kroky. Ide teda o efekt podobný skrátenej slučke, alebo sa ním dajú tvoriť nepravidelné rytmy, čo oživí celú sekvenciu.


Užitočné funkcie pre jednoduché ovládanie
Funkcia vlastného naladenia
Doteraz bol v analógových syntetizátoroch niekedy problém s tým, ako sa výška tónu niekedy náhle menila. Model Volca je vybavený funkciou vlastné ladenie, ktorá priebežne dolaďuje oscilátory. Po zapnutí nástroja alebo počas živých vystúpení tak už nemusíte nabudúce čakať na to, až sa ladenie nástroja stabilizuje.


SYNC jack a MIDI IN konektor – možnosť prepojenia s ďalšími nástrojmi alebo hudobným software
Vďaka širokej konektivite si môžete vychutnať prehrávanie vychádzajúce súčasne z niekoľkých syntetizátorov Volca, alebo ich prepojiť s Monotribe. Vďaka aplikácii "SyncKontrol" na vašom iPhone tiež môžete napríklad bezdrôtovo kontrolovať tempo a niektoré ďalšie nastavenia, vrátane playbacku s iOS cez WIST.


Cez konektor MIDI IN je možné synchronizovať syntetizátor s ďalšími zariadeniami, alebo „hrať“ na syntetizátor cez pripojený MIDI keyboard. Obdobne je potom tiež možné prepojiť Volca s vašim hudobným software a využiť ju ako zvukový modul.


Kompaktná veľkosť, napájanie batériami a vstavané reproduktory
Pretože sa Volca dá napájať batériami a má vstavané reproduktory, využijete ich kedykoľvek a kdekoľvek.

 

Diskusia

V tejto diskusii zatiaľ nie sú žiadne príspevky

 
Tento web používa pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte. Dalšie informácie