Kategórie:

Korg Volca FM

Poštovné zadarmo

Výrobca: KORG
Katalógové číslo: KRVOLCAFM
Záruka (mesiacov): 24
Dodacia doba - bežne (prac. dni): 5

Výhodne nakúpte aj príslušenstvo v sade – stojan, slúchadlá, stoličku alebo lavičku. Pošlite nám svoj kontakt a vypracujeme Vám výhodnú cenovú ponuku.
Chcem výhodne kúpiť aj príslušenstvo v sade.


Volca FM je trojhlasý digitálny FM syntetizér kompletne reprodukujúci zvukové jadro klasického FM syntetizéra a tiež je s ním kompatibilný. Unikátne rozhranie Volca zjednodušuje prácu s charakteristickými FM zvukmi aj keď úplne neovládate komplexnosť FM syntézy. 16-krokový sekvencer, ako jeden z prvkov Volca, prichádza s novými funkciami WARP ACTIVE STEP a PATTERN CHAIN, s ktorými môžete vytvárať ešte silnejšie rytmické patterny.

 
 ks
Vaša cena s DPH: 169 EUR
 

Hlavné vlastnosti

Skutočná FM syntéza

* 3-hlasý polyfonický FM syntetizér, plne kompatibilný s klasickým nástrojom

* Super jednoduchá editácia zvuku

* Vstavaný efekt CHORUS

Sekvencer v štýle volca a viac

* 16-krokový sekvencer umožňuje automatizovať každý parameter

* WARP ACTIVE STEP, ARPEGGIATOR a PATTERN CHAIN vytvárajú bláznivé rytmické slučky a patterny

Vysoká hrateľnosť

* Urobte klon synchronizáciou dvoch Volca FM

* Kompaktná veľkosť, prevádzka na batérie a vstavaný reproduktor

KORG

volca fm | Digitálny FM syntetizér

Polyfonický digitálny syntetizér kompletne reprodukujúci klasickú FM syntézu

Séria Volca vrhla nové svetlo na klasické technológie spojením klasických zariadení minulosti, ako sú rytmery a prvé samplery, s tanečnou hudbou dneška. Teraz je čas, aby séria získala FM zvukové jadro.

Volca FM je trojhlasý digitálny FM syntetizér kompletne reprodukujúci zvukové jadro klasického FM syntetizéra a tiež je s ním kompatibilný. Unikátne rozhranie Volca zjednodušuje prácu s charakteristickými FM zvukmi aj keď úplne neovládate komplexnosť FM syntézy. 16-krokový sekvencer, ako jeden z prvkov Volca, prichádza s novými funkciami WARP ACTIVE STEP a PATTERN CHAIN, s ktorými môžete vytvárať ešte silnejšie rytmické patterny.

Skutočná FM syntéza

3-hlasý polyfonický FM syntetizér, plne kompatibilný s klasickým nástrojom

Keď sa objavil spôsob generovania zvuku pomocou FM (frekvenčnej modulácie), znamenalo to v histórii syntetizérov obrat. Kovové a ostré zvuky, najčastejšie elektrické piano a syntetická basa, boli obľúbené všetkými tvorcami hudby od 80-tych rokov až po súčasnosť. Volca FM dokonale reprodukuje zvukové jadro klasického digitálneho syntetizéra, ktorý uviedol do sveta FM syntézu. Jeho šesť operátorov a 32 algoritmov umožňuje úplnú kompatibilitu a tiež nahrávanie súborov vo formáte SYS-EX/SYX z Yamaha DX7.

Super jednoduchá editácia zvuku

Volca FM robí editáciu FM zvukov dostupnou pomocou editačných knobov MODULATOR/CARRIER - ich pohyby sú mapované na viacero parametrov, čo spôsobuje zjavné zvukové zmeny. FM nadšenci sa tiež môžu ponoriť do menu a plne editovať všetky parametre. Na uľahčenie prichádza Volca FM s príručkou zoznamu parametrov.

Vstavaný efekt CHORUS

Popri dokonalej reprodukcii zvukového engine je Volca FM tiež vybavená šťavnatým efektom chorus, ktorý pridá vašim zvukom hĺbku a ďalej rozšíri jeho zvukový potenciál.

Sekvencer v štýle Volca a viac

 

16-krokový sekvencer umožňuje automatizovať každý parameter

Je tu 16 krokový loop sekvencer, umožňujúci presne zaznamenať vašu hru na dotykovej klávesnici. Jednoducho vytvárajte frázy, ktoré vás práve napadli. Do pamäte môžete uložiť až šestnásť sekvenčných patternov.

Funkcia záznamu pohybu nahráva vaše pohyby knobmi, takže môžete meniť zvuk v čase. To je dobrý spôsob ako vyleštiť vaše slučky a tiež vytvárať veľmi originálne živé vystúpenia.

WARP ACTIVE STEP, ARPEGGIATOR a PATTERN CHAIN vytvárajú bláznivé rytmické slučky a patterny

Na doplnenie k funkcii ACTIVE STEP, ktorá dovoľovala preskočiť kroky v sekvencii, Volca FM pridáva nové funkcie dávajúce možnosť generovať ešte neobvyklejšie rytmy. Ak je menej ako 16 aktívnych krokov, môžete použiť funkciu WARP ACTIVE STEP na natiahnutie sekvencie do rovnakého času ako je 16 krokov; potom synchronizáciou prehrávania s ďalšími nástrojmi série Volca môžete zámerne vytvárať nepravidelné časovanie krokov a generovať vskutku nekonvenčné predstavenia.

Ako prvý v sérii Volca je Volca FM vybavená arpegiátorom. Jeho použitím spolu so záznamom pohybu môžete vytvoriť extrémne výstredné rytmické patterny.

Okrem toho funkcia PATTERN CHAIN umožňuje spojiť viacero patternov do postupného prehrávania, čím je možné vytvárať väčšie celky s dĺžkou 32, 64 alebo 256 krokov spojením až 16 patternov.

Vysoká hrateľnosť

Urobte klon synchronizáciou dvoch Volca FM

Volca FM má konektor SYNC, cez ktorý ju môžete jednoducho prepojiť s rytmickými automatmi KORG. Spojte ju s ostatnými nástrojmi série Volca, electribe alebo SQ-1, a užívajte si session so synchronizovaným prehrávaním sekvencera. A keď spojíte dve Volca FM, môžete klonovať zvukové programy a sekvenčné dáta z Volca FM do Volca FM.

Konektor MIDI IN umožňuje použiť Volca FM ako zvukový modul pre DAW a MIDI kontrolér.

Užite si ju kdekoľvek

So svojou kompaktnou veľkosťou, prevádzkou na batérie a vstavaným reproduktorom, je ľahké vziať si Volca FM kdekoľvek a hrať kedykoľvek.

Volca FM špecifikácia

Klaviatúra: Multi dotyková klaviatúra

Syntetizér

Typ: FM syntéza

Maximálna polyfónia: 3 hlasy

Štruktúra: 6 operátorov, 32 algoritmov

Počet programov: 32

Hlavné ovládacie prvky: Modulator (Attack, Decay), Carrier (Attack, Decay), LFO (Rate, P. Depth), Algrtm

V Edit móde je možné editovať všetky parametre pre každý operátor.

Ovládače: Transpose, Velocity, Octave, Arp (Type, Div)

Typy arpegiátora: 9 (každý 3 patterny "Rise", "Fall" a "Random")

Hlasové módy: Poly, Mono, Unison

Efekty: Chorus

Sekvencer

Počet partov: 1

Počet krokov: 16

Počet patternov: 16

Ovládače: Motion Sequence, Active Step, Warp Active Step, Pattern Chain, Metronome

Konektory

Audio výstup: Slúchadlá (3.5 mm stereo mini jack)

Sync: Sync In (3.5 mm mono mini jack, maximálna vstupná úroveň: 20 V) Sync Out (3.5 mm mono mini jack, výstupná úroveň: 5 V) Pri dvoch Volca FM je možné exportovať zvukové programy a sekvenčné dáta z jednej Volca FM do druhej.

MIDI: In Umožňuje konvertovanie a nahrávanie súborov SYS-EX/SYX vytvorených na Yamaha DX7.

Napájanie

Zdroj napájania: 6 AA alkalických batérií alebo AA nikel-metal hydridových batérií Voliteľne AC adaptér (DC 9 V)

Výdrž batérie: Približne 10 hodín (pri použití alkalických batérií)

Rozmery (Š x H x V): 193 x 115 x 40 mm

Hmotnosť: 360 g (bez batérií)

Dodávané položky: 6 AA alkalických batérií (na odskúšanie prevádzky), Sync kábel, zoznam Edit Parameter

Voliteľné príslušenstvo: AC adaptér (DC 9 V) KA-350

 

Diskusia

V tejto diskusii zatiaľ nie sú žiadne príspevky

 
Tento web používa pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte. Dalšie informácie