Kategórie:

Korg Volca Keys

Je na sklade Poštovné zadarmo

Výrobca: KORG
Katalógové číslo: KRVOLCAKEYS
Záruka (mesiacov): 24
Dodacia doba - bežne (prac. dni): 3

Výhodne nakúpte aj príslušenstvo v sade – stojan, slúchadlá, stoličku alebo lavičku. Pošlite nám svoj kontakt a vypracujeme Vám výhodnú cenovú ponuku.
Chcem výhodne kúpiť aj príslušenstvo v sade.


Univerzálny syntetizátor s jednoduchým a účinným polyfónnym analógovým zvukovým engine a loop sekvencerom.

 
 ks
Vaša cena s DPH: 169 EUR
 

Polyfónny syntetizátor, na ktorý ste čakali

  • Jednoduchý trojhlasý analógový syntetizátor
  • Funkcia uľahčujúca tvorbu zvukov
  • Efekt delay pre ešte viac zvukových možností
Jednoduchý loop sekvencer
  • Loop sekvencer umožní nahrávať frázy, ktoré práve hráte
  • Knob Motion Sequence pre nahrávanie zvukových zmien v reálnom čase
  • Funkcia Active Step a funkcia Flux dodajú dynamiku vášmu sekvenceru
Funkcia uľahčujúca prácu s nástrojom
  • Funkcia vlastného naladenia, ktorá eliminuje tónové prechody
  • Sync In a Out umožňuje synchronizáciu niekoľkých prístrojov z rady Volca, rovnako ako Korg Monotribe
  • Kompaktná veľkosť, prevádzka na batérie a vstavaný reproduktor pre zábavu kdekoľvek.

 

Séria Volca, to sú skutočne analógové syntetizátory, basy a bicie

Po analógových syntetizátoroch Monotron, Monotribe a MS-20 Mini predstavuje Korg novú sériu Volca. Skladá sa celkom z troch modelov: Volca keys - syntetizátor, Volca bass - basový syntetizátor, a Volca beats - bicí syntezátor. Tieto syntetizátory so svojimi parametrami ponúkajú skutočne zaujímavé možnosti hudobnej tvorby, pri ktorej oceníte hlavne široký rozsah hutných zvukov, ktoré sa dajú vytvoriť jedine analógovým zariadením, a ďalej tiež slučkovací sekvencer na generovanie unikátnych fráz. Tieto modely sú navzájom kompatibilné a môžete ich tak používať spoločne, alebo ich prepojiť s vaším hudobným software. Pretože sa dajú napájať batériami a majú vstavané reproduktory, využijete ich kedykoľvek a kdekoľvek. Vyskúšajte novú generáciu analógových syntetizátorov s neopakovateľným zvukom a funkciami.

 

Volca Keys je dlho očakávaným syntetizátorom, ktorý nepochybne zapíše ďalšiu úspešnú kapitolu do dlhej a pestrej histórie analógových syntetizátorov značky Korg. Volca keys je 27 klávesový analógový syntetizátor, ponúkajúci dych vyrážajúce zvuky pri súčasne veľmi malých rozmeroch. Jeho obvody stavajú na klasickom dizajne, využitom pri legendárnom miniKORG700S (1974), a ponúkajú tak pol storočným overené know-how v oblasti analógovej technológie zvukovej tvorby. So svojou prehľadnou štruktúrou, obsahujúcou efekt delay a sekvencer, je to tiež ideálna voľba pre jednoduchú, ale napriek tomu účinnú tvorbu zvukov.

 

Polyfónia

Jednoduchý trojhlasý analógový syntetizátor
Vďaka štruktúre, obsahujúcej 3VCO, 1VCF, 1VCA, 1LFO, a 1EG, má volca keys na prvý pohľad veľmi variabilnú štruktúru. Možnosť generovania veľmi rozdielnych zvukov jednoduchou zmenou niekoľkých málo parametrov je osobitou vlastnosťou analógových syntetizátorov. Možnosti zvukov sú prakticky nekonečné; tri oscilátory môžete využiť kna hranie akordov, alebo v miernom rozladení na prehrávanie rovnakého tónu, poprípade ich kombinovať s ring modulátorom a generovať tak nezameniteľné „kovové“ zvuky. Vďaka svojej jednoduchosti je pritom volca keys ideálnym nástrojom pre pochopenie základných princípov tvorby vlastného zvuku.

 

Funkcia Voicing na uľahčenie tvorby zvuku
Funkcia Voicing uľahčuje nastavenie vzájomnej kombinácie troch oscilátorov. Stačí len otočiť tlačidlom na jednu zo šiestich kombinácií: Poly, Unison, Octave, Fifth, Unison Ring, alebo Poly Ring. Výsledkom rôznych nastavení je potom pestrá paleta zvukov.

 

Efekt Delay
Model volca keys ponúka rovnako celkom nepostrádateľný efekt delay, ktorý zvukom dodáva priestorovosť.

 

Jednoduchý loop sekvencer

Sekvencer, na ktorom môžete nahrávať frázy, ktoré práve hráte
K dispozícii je sekvencer so 16 krokmi, dovoľujúci nahrať vašu hru. Jednoducho potom na ňom vytvoríte i rôzne frázy, k už nahraným dátam môžete prihrávať i dáta ďalšie (overdub), čím sa dajú produkovať komplexné slučky, ktoré by ste naraz nezahrali. Do pamäti je možno uložiť až osem paternov sekvencera.

 

Využitie funkcie Motion Sequence pri tvorbe slučiek
Funkcia Motion Sequence vie nahrať pohyby ovládacích prvkov a tlačidiel, vďaka čomu môžete ešte ďalej vylepšiť zvuky a slučky, ktoré vytvárate. Funkciu tiež oceníte pri živom vystupovaní.

 

Funkcia Active Step a Flux – dynamické zmeny sekvencií
Active Step je funkcia, ktorá umožňuje preskočiť počas prehrávania sekvencie niektoré kroky. Ide teda o efekt podobný skrátenej slučke, alebo sa ním dajú tvoriť nepravidelné rytmy, čo oživí celú sekvenciu. Pokiaľ využijete funkciu Flex, môžete frázy prehrávať bez kvantizácie jednotlivých krokov.

 

Užitočné funkcie pre jednoduché ovládanie

Funkcia vlastného naladenia
Doteraz bol pri analógových syntetizátoroch niekedy problém s tým, jak sa výška tónu niekedy náhle menila. Model volca je vybavený funkciou vlastné ladenie, ktorá priebežne dolaďuje oscilátory. Po zapnutí nástroja alebo počas živých vystúpení tak už nemusíte nabudúce čakať na to, až sa ladenie nástroja stabilizuje.

 

SYNC jack a MIDI IN konektor – možnosť prepojenia s ďalšími nástrojmi alebo hudobným software
Vďaka širokej konektivite si môžete vychutnať prehrávanie, vychádzajúce súčasne z niekoľkých syntetizátorov volca, alebo ich prepojiť s monotribe. Vďaka aplikácii "SyncKontrol" na vašom iPhone tiež môžete napríklad bezdrôtovo kontrolovať tempo a niektoré ďalšie nastavenia, vrátane playbacku s iOS cez WIST.


Cez konektor MIDI IN je možné synchronizovať syntetizátor s ďalšími zariadeniami, alebo „hrať“ na syntetizátor cez pripojený MIDI keyboard. Obdobne potom tiež možno prepojiť volca s vašim hudobným software a využiť ju v jeho rámci ako zvukový modul.

 

Kompaktná veľkosť, napájania batériami a vstavané reproduktory
Pretože sa volca dá napájať batériami a má vstavané reproduktory, využijete ich kedykoľvek a kdekoľvek.

 

Diskusia

V tejto diskusii zatiaľ nie sú žiadne príspevky

 
Tento web používa pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte. Dalšie informácie