Kategórie:

Vox VX II Modeling Guitar Amplifier

Je na sklade Poštovné zadarmo

Výrobca: VOX
Katalógové číslo: VXII
Záruka (mesiacov): 24
Dodacia doba - bežne (prac. dni): 5

Modelingové gitarové kombo s výkonom 30W, osadené 8" reproduktorom. Kombo ponúka: 11 modelov zosilňovačov, 8 efektov, 11 presetov. Disponuje jackovým vstupom pre nástroj, jackovým vstupom pre slúchadlá, jackovým AUX IN vstupom pre pripojenie mp3 prehrávača, USB vstupom a výstupom pre footswitch. Dodáva sa spolu s napájacím adaptérom. Rozmery: 35,4 x 19,2 x 31,3 cm, hmotnosť 3,8 kg, Čierne farebné prevedenie.
 
 ks
Vaša cena s DPH: 122 EUR
 

Nová generácia modelingových zosilňovačov.
Pokročilá technológia vychádzajúce z elektronických obvodov klasických zosilňovačov, s ešte autentickejším zvukom ako predtým

Koncept modelingových zosilňovačov bol prvýkrát predstavený skoro pred dvadsiatimi rokmi, avšak od tej doby sa vďaka novým technológiám ich schopnosti a kvalita skokovo zvýšili. A tiež preto sa tento typ zosilňovača čoraz častejšie stáva obľúbeným pomocníkom súčasných gitaristov. S nástupom modelu VX I a VX II pritom VOX ponúka úplne novú technológiu, vyznačujúci sa výrazne zvýšenou kvalitou zvukov a tiež autentickejším herným zážitkom. VOX ako dlhoročný hlavný inovátor v oblasti modelingovej technológie tak touto modelovou radou opäť posúva štandardy modelingových zosilňovačov na úplne novú úroveň.


Keď začali páni od Vox pracovať na VX I a VX II, zhodli jse na tom, že možnosti doteraz známych techník v tejto oblasti už boli vyčerpané. Aby napriek tomu bolo možné ponúknuť ešte lepší zvuk ako doteraz, bolo nutné u modelingových zosilňovačov vyvinúť postupy úplne nové - výsledná inovatívna technológia, známa ako VET (Virtual Element Technology), preto emuluje skutočné obvody a elektronické komponenty tradičných zosilňovačov. Týmto sofistikovaným prístupom bolo možné docieliť vernejšie reprodukcie zvukov požadovaného typu zosilňovača. Navyše bola prepracovaná koncepcia a usporiadanie kabinetu, tak aby taky prispela k ďalšiemu zvýšeniu kvality výstupného zvuku.

Obvody použité u VX I a VX II ponúka gitaristom to najlepšie z digitálnych a analógových zosilňovačov. Technológia Virtual Element Technology potom pomáha generovať rad typov klasických zosilňovačov. Séria VX skrátka dokáže ponúknuť možnosti, aké nenájdete na žiadnom inom zo súdobých digitálnych zosilňovačov a predstavuje tak ďalší evolučný krok modelingovej technológie.


- Unikátna technológia VET (Virtual Element Technology) modelujúci elektronické obvody skutočných zosilňovačov.
- Nová sekcia koncového zosilňovača obsahuje analógový obvod s FET, vďaka ktorému môže verne napodobniť kompresiu charakteristickú pre klasické zosilňovača.
- Novo tvarovaný kabinet eliminuje nežiaduce vibrácie a pomáha zlepšiť kvalitu vystupujúceho zvuku
- Unikátny bass-reflexový dizajn ponúka v tejto kategórii zosilňovačov bezkonkurenčné prekreslenie tónov v nízkych frekvenciách.
- Skriňa je vyrobená z materiálu ABS, vďaka čomu je extrémne ľahká, odolná a poskytuje perfektnú akustiku
- Ultra ľahký zosilňovač, hmotnosť len 3.8 kg
- Zabudované celkom jedenásť verne reprodukovaných modelov zosilňovačov, vrátane dnes už klasických alebo niektorých veľmi vzácnych typov.
- Celkom jedenásť typov komplexne prepracovaných efektov: štyri typy modulácie a štyri typy delay/reverb.
- Nastavenie hlasitosti umožňuje stíšiť zosilňovač, bez toho, aby sa to prejavilo na jeho dynamike.
- Jedenásť presetových nastavenia skladieb, simulujúcich známe skladby.
- Dva nastaviteľné užívateľské programy
- Výstup na slúchadlá a AUX
- Možnosť dokúpiť nožný prepínač VFS5.


Nová VET (Virtual Element Technology) modelingová technológia

Táto technológia sa označuje ako "modelingová", pretože vychádza zo skutočne existujúcich zosilňovačov. U niektorých starších zosilňovačov pritom však nie je výnimkou, keď jednotlivé kusy toho istého typu časom znejú každý trochu inak, čo je dané rôznymi podmienkami v ktorých sú používané. Z toho dôvodu je veľmi dôležitá starostlivá voľba predlohy, podľa ktorej sa tieto zosilňovače následne modelujú. Pri vybranom zosilňovači sa potom analyzuje jeho zvukový výstup, pričom môže dôjsť k odchýlkam daným konkrétnym stavom toho ktorého zosilňovača, prípadne nedokonalostí ľudského sluchu, ktorý je do procesu analýzy tiež zapojený. Tieto faktory tak spôsobujú, že nie vždy musí byť výsledná modelácie úplne presná a zodpovedajúca charakteristikám príslušnej série zosilňovačov.
Aby sa týmto problémom predišlo, zvolili sme u VX I a VX II úplne nový spôsob a metódy modelácie. Touto novou metódou je pritom najmä technológie VET (Virtual Element Technology), ktorá emuluje elektronické obvody originálnych zosilňovačov. Za týmto účelom sa spracovalo obrovské množstvo informácií a podkladov, týkajúcich sa týchto jednotlivých komponentov, ktoré tak bolo možné úplne presne a komplexne reprodukovať.


Široké spektrum rôznych typov zosilňovačov a efektov
Jedenásť vstavaných typov zosilňovačov obsahuje napríklad legendárny VOX AC30, vedľa toho tu však nájdete aj hi-gain zosilňovače alebo iné typy s čistým zvukom. VX zosilňovač skrátka dokáže ponúknuť pestrú paletu zvukov v jednom jedinom balení. Vedľa modelov zosilňovačov je ďalej vybavený všetkými potrebnými efektami, vrátane štyroch typov modulácie a štyroch typov efektu delay/reverb. Tieto efekty boli u VX zosilňovača navyše prepracované tak, aby ich zvuk bol presnejší a čitateľnejší.
Jedenásť presetových programov je nastavených tak, že presne simulujú zvuky používané známymi gitaristami alebo zvuky zo známych skladieb


Prepracovaná sekcia výkonového zosilňovača
Rýchla odozva, dynamické skreslenie a neuveriteľná kvalita zvuku - to sú dôvody, kvôli ktorým sú lampové zosilňovače medzi gitaristami obľúbené už po celé desaťročia. V priebehu spracovania zvukového signálu ho pritom u týchto zosilňovačov ovliňuje najmä koncový zosilňovač. Aby ich nezameniteľný zvuk dokázali presne podať tiež VX I a VXII, bol špeciálne pre tieto modely vyvinutý nový analógový koncový zosilňovač vybavený technológiou FET, ktorá je známa zo série Valvetronix.


Unikátny bass-reflexový dizajn
Vedľa novej emulácie elektronických obvodov došlo tiež k prepracovanie reproskříně, ktorá má tiež zásadný význam pre výsledný zvuk zosilňovača.
Aby vystupujúci zvuk bol skutočne čo najpresnejší, bola použitá unikátna bass-reflexový štruktúra a kompaktný uzavretý dizajn reproskříně, vďaka ktorým bola optimalizovaná následná rezonancia jednotlivých komponentov. Ku zvučanie klasických gitarových zosilňovačov bola zvolená tradičná drevená ozvučnica, zatiaľ čo vlastné reprobedňa je zhotovená z ľahkého a odolného materiálu ABS. Kombinácia týchto dvoch materiálov prináša špičkovú akustiku, spojenú pritom s možnosťou jednoduchého transportu zosilňovača. Vďaka všetkým týmto unikátnym prvkom sa tak zosilňovač môže pochváliť tak vysokou kvalitou zvuku, ktorá u predchádzajúcich modelov v tejto triede bola úplne nemysliteľná.


Možnosť pripojenia nožného prepínača

K zosilňovaču je možné dokúpiť nožný prepínač VOX VFS5, vďaka ktorému sa počet užívateľských programov u VX I a VX II zvýši na osem.

Modely zosilňovačov (11 typov)
DELUXE CL, TWEED 4x10, BOUTIQUE CL, BOUTIQUE OD, VOX AC30, VOX AC30TB, BRIT 1959, BRIT 800, BRIT VM, SL-OD, DOUBLE REC

Modulačné efekty (4 typy)
CHORUS, FLANGER, ORG PHASE, TWIN TREM

Delay / reverb efekty (4 typy)
A.DELAY, TAPE ECHO, SPRING, HALL

Technické parametre
- Modely zosilňovačov: 11
- Efekty: 8
- Presetové programy: 11
- Užívateľské (user) programy: 2 (pomocou nožného prepínača VFS5 možno zvýšiť počet na 8)
- Vstup / výstup: INPUT jack, Headphones jack, AUX IN jack, FOOT SW jack, USB (Typ B) port
- Výkon koncového zosilňovača: Maximum cca. 30 W RMS @ 4 ohms
- Reproduktor: 8 "
- Impedancia: 4 Ohm
- Spracovanie signálu
   A/D konverzia: 24-bit
   D/A konverzia: 24-bit
- Sample Rate: 44.1 kHz
- Napájanie: AC adaptér (DC 15 V)
- Príkon: 3.3 A
- Rozmery: 354 x 192 x 313
- Hmotnosť: 3.8 kg
- Dodávané príslušenstvo: AC adaptér, JamVOX III - karta pre download
- Príslušenstvo (predajné zvlášť): VOX VFS2 nožný prepínač, VOX VFS5 nožný prepínač

 
voxx_vxii-1voxx_vxii-1
voxx_vxii-2voxx_vxii-2
voxx_vxii-3voxx_vxii-3

Diskusia

V tejto diskusii zatiaľ nie sú žiadne príspevky

 
Tento web používa pre poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu s tým súhlasíte. Dalšie informácie