Kategórie:

Korg Kaossilator Pro+

Poštovné zadarmo

Výrobca: KORG
Katalógové číslo: KRKOPRO+
Záruka (mesiacov): 24

Dynamic Phrase Synthesizer/Loop Recorder, kompatibilné s Kaossilatorom 2.
 
 

Vreckový syntetizátor, 250 zvukov, mikrofónny vstup s vokodéry efekty, gate arpeggiator, nahrávanie v slučke s možnosťou vrstvenie stop, vstup pre SD kartu (až 32GB), MIDI IN / OUT, USB, rozmery 21 x 23 x 5 cm, hmotnosť 1.3 kg , v cene sieťový zdroj

Syntetizátor, na ktorom stlačením prsta vytvoríte a prehrávate komplexné muziku v akomkoľvek štýle.
Séria Kaossilator ponúkla úplne unikátny nástroj, ktorý umožnil každému užívateľovi ľahko vytvárať a prehrávať hudobné melódie a frázy. Model KAOSSILATOR PRO, ktorý sa prvýkrát objavil v roku 2010, bol dôstojným pokračovateľom tejto série, vyznačujúcim sa veľkým výberom zvukov a funkcií pre tvorbu slučiek, takže sa stal neoceniteľným pomocníkom nielen pri hraní na živo, ale aj v štúdiu.

V roku 2013 prichádza inovovaný model KAOSSILATOR PRO +. Je vybavený mnohými ďalšími zvukovými programami a zvuky bicích, ale aj množstvom ďalších zaujímavých funkcií.

Hlavné vlastnosti:
Syntetizátor s jednoduchým ovládaním; so zvukmi pracujete v reálnom čase jednoducho jednoduchým dotykom prsta na ovládacie plochu (touchpad).
Celkom 250 zvukových programov (vrátane bicích) pokrýva najrôznejšie hudobné štýly, z toho je 62 programov úplne nových.
Funkcia Loop Recording umožňuje intuitívne hru a nahrávanie, k dispozícii sú tiež štyri banky pre ukladanie slučiek.
Početné funkcie uľahčujúce hranie na živo
Funkcia Note Range umožňujúca špecifikovať horizontálne tónový rozsah touchpadu
Funkcia Gate Arpeggiator umožňujúca riadiť frázy jednoducho pomocou tiahla
Osvetlenie touchpadu LED diódami garantuje perfektnú viditeľnosť aj v tme
Vďaka USB MIDI možno využiť aj ako výkonný MIDI kontrolér.
Nahrané dáta, a dokonca aj externé WAV súbory sa dajú ukladať na SD / SDHC kartu.
K dispozícii špeciálny editačný softvér pre správu a nastavenie dát samplov.
Kompatibilný s KAOSSILATOR 2.

Syntetizátor s jednoduchým ovládaním
Unikátny dotykové rozhranie ponúka skutočnú slobodu tvorby, kedy zvuk riadite iba stlačením ovládacej plochy. Pohyby v horizontálnom smere ovládate výšku tónu; vertikálny pohyb potom ovplyvňuje charakter tónu, napríklad prostredníctvom zmenou nastavenia filtra, feedbacku, alebo hĺbky modulácie. Intuitívny dizajn a flexibilita touchpadu sú veľkou výhodou nielen pre tých, ktorí nie sú zdatnými klávesistu. Pomocou dotykové ovládacie plochy a komplexných zmien zvukov môže každý zahrať tak, ako to na bežnom nástroji s klaviatúrou nie je vôbec možné.

Celkom 250 zvukových programov
KAOSSILATOR PRO + disponuje, tak ako by ste u značky Korg ostatne očakávali, absolútne špičkovými syntezátorovým zvuky. Nájdete tu 50 nových programov, takže celkový počet zvukov u KAOSSILATOR PRO + je 250!
62 z týchto zvukov je prevzaté z moderných hudobných štýlov a zahŕňajú známe a veľmi užitočné sólové zvuky alebo syntezátorové basy, spoločne so zvukovými efektmi používanými pri DJ produkcii. Zvláštnou kapitolou je potom 26 zvukov bicích, ktoré boli pre tento model špeciálne vylepšené. Rozšírená kolekcia zvukov bicích zahŕňa oi aj niektoré zvuky prevzaté zo slávneho bicieho syntetizátoru Wavedrum.
S jedným KAOSSILATOR PRO + tak môžete hrať hip-hop, chiptune, house, dubstep, new disco, electro, drum "n" bass, plus medzinárodné štýly ako sú rock či bossa nova, poprípade si vytvoriť svoj vlastný žáner!

Funkcia Loop Recording pre intuitívne hru a tvorbu stôp
U funkcie Loop Recording možno nastaviť až štyri takty (16 úderov). Hru na KAOSSILATOR PRO + si potom môžete nahrať do jednej zo štyroch pamäťových bánk. Takto nahrané dáta sa neskôr dajú dopĺňať (overdubbingu) ďalšími zvukmi, čím vytvoríte úplne komplexný orchestrálne slučky. Dáta z týchto štyroch bánk sa tiež dajú kombinovať navzájom, čím sa opäť neuveriteľne rozširujú možnosti pre hranie. Každá z bánk sa navyše dá stlmiť, respektíve nastaviť jej hlasitosť na potrebnú úroveň, alebo napríklad možno zmeniť dĺžku nahraných slučiek.
KAOSSILATOR PRO + ďalej ponúka linkový vstup a vstup pre mikrofón, takže na neho možno nahrávať aj z externých audio zdrojov. Nahrávať tak môžete napríklad vokály, alebo muziku z externého zariadenia, a tieto nahrávky potom používať v akejkoľvek slučke vytvorenej na KAOSSILATOR PRO +

Nekonečné možnosti tvorby
Musical Scale, Key, a Note Range pomáhajú pri hre.
Aj keby ste nikdy nehrali na žiadny hudobný nástroj, funkcie Key a Scale u KAOSSILATOR PRO + zaistí, že tóny ktoré na ňom zahráte budú ladiť s prehrávanú skladbou. Pomocou funkcie Key (kľúč) možno totiž špecifikovať hudobný kľúč. K nemu si potom vyberiete jednu z 35 stupníc (Scale), kedy prednastavené sú všetky najčastejšie používané ale aj niektoré exotickejšie, teda je tu všetko od stupníc chromatických až po španielsku či Ryukyu alebo Raga. Pri využití funkcie Key a Scale skrátka môžete hrať perfektné sóla bez jedinej chybné noty. U funkcie Note Range si navyše ešte k tomu môžete nastaviť rozsah tónov, a keď si tu nastavíte veľa veľké rozpätie, výsledkom budú exterémně dynamické a naozaj veľmi nekonvenčné frázy.

Funkcia Gate Arpeggiator umožňuje plynulé ovládanie hudobných fráz.
Vstavaný gate arpeggiator a jeho paterny automaticky generujú frázy a takty pri obyčajnom ťahaní prsta po dotykovej ploche (touchpadu). Pomocou tiahla môžete pritom navyše v reálnom čase meniť aj parametre gate time a gate speed, čo je má za následok opäť veľmi živé premeny generovaných zvukov.

Osvetlenie touchpadu LED diódami zaručuje perfektnú prehľadnosť aj v tme.
LED diódy dotykové plochy osvetľujú miesta, kde sa práve dotýkate touchpadu, takže bez problémov môžete hrať aj na tmavom pódiu. Navyše boli pridané aj štyri špeciálne LED diódy pre zobrazenie statusu nahrávanie, ktoré je tak prehľadnejšie než u predchádzajúceho Kaossilator Pro, pretože počas nahrávania svieti červená dióda a pri playbacku potom dióda zelená.

Široká konektivita: USB MIDI, SD / SDHC karty, a editačný softvér
Prostredníctvom konektora MIDI IN / OUT a USB portu môžete jednoducho kontrolovať pripojené externé MIDI zariadenia. Dáta slučiek a užívateľské nastavenia (ako napríklad programy) možno ukladať na SD / SDHC karty. Ďalej je k dispozícii aj špeciálny softvér KAOSSILATOR PRO + Editor *, určený pre správu dát, prípadne MIDI nastavenia.
* Beží na Microsoft Windows XP (SP3 a vyšší) / Vista (SP2 a vyšší) / 7 (SP1 a vyšší) / 8, a na Mac OS X 10.5 a vyšší.
* Na stiahnutie zadarmo na internetových stránkach Korg.

Kompatibilita s Kaossilator 2
Dáta zaznamenané na KAOSSILATOR PRO + možno exportovať na Kaossilator 2, a naopak, pričom sa zachovajú BPM a ďalšie nastavenia. Možnosti využitia sú nekonečné; sofistikované herné dáta z KAOSSILATOR PRO + si môžete nahrať na Kaossilator 2 a vziať si ich potom kamkoľvek sebou, obdobne potom to čo si niekde nahráte na Kaossilator 2 môžete priniesť a nahrať na KAOSSILATOR PRO +

 

Diskusia

V tejto diskusii zatiaľ nie sú žiadne príspevky